Jak poznám originální Památeční sklo?

Výroba originálního ©Památečního skla je chráněna patentem. Jediným držitelem patentu pro technologii výroby Památečního skla je majitel společnosti Memory Crystal s.r.o. pan Dalibor Novák.
Originální Památeční sklo je vyráběno sklářskými mistry z nejkvalitnějšího českého křišťálového skla v naší vlastní sklárně v České Lípě. Všechny designy skleněných pietních předmětů jsou našimi originálními návrhy.

Památeční sklo je vytvořeno spojením vysoce kvalitního křišťálu a malého množství popela zesnulého, který je zataven přímo do skla při samotné výrobě. Kombinací jemného dekorování a popela vzniká neobyčejně krásný a jedinečný úkaz, který zvěčňuje vzpomínku na život blízké osoby. Památeční sklo se vyrábí v mnoha tvarech, designech a barvách. Např. ve tvaru kapky, slzy, pyramidy, olejové lampičky, svícnu, přívěsku na krk, náramkového korálku, broušeného kamenu do prstenu nebo volně tvarované plastiky.

Velmi dbáme na pietní zacházení se zaslaným popelem a neustálou kontrolu nezaměnitelnosti popela po celou dobu výroby.
Proces výroby je neustále pod dohledem kontrolních kamer. Budete-li si přát, můžete k nám po dohodě přijet a být přítomni samotné výrobě památečního skla.
Každé památeční sklo je opatřeno evidenčním kódem a certifikátem pravosti použití popela.

Společnost Memory Crystal s.r.o. spolupracuje s téměř všemy pohřebními ústavy v České republice, které mají k dspozici naše katalogy produktů, ceníky i vzorky produktů.
Memory Crystal s.r.o. je členem Sdružení pohřebnictví ČR i mezinárodních organizací National association od Funeral Directors a FIAT-IFTA.

Nebudete-li si jisti originalitou nabízeného produktu, kdykoliv nás kontaktujte na telefoním čísle +420 487 521 360 nebo na emailu  info@memorycrystal.cz

Proč většina Vašich uren je určena pro přesypání popela a ne pro vložení typizované plastové patrony?

Naše urny nemájí žádná designová omezení tvaru a proto celkový vzhled urny je mnohem příjemnější než běžné obaly. Díky tomu máme širokou nabídku různých tvarů uren, kde si jistě každý vybere.
Vkládání plastových patron s popelem limituje tvar urny. Přesto máme v téměř každé kategorii několik uren, do kterých lze typizovanou patronu vložit.

Jakým způsobem se popel přesypává?

Přesypání popela do ozdobné urny je bežné téměř na celém světě. U nás tento úkon zajišťuje pohřební ústav na základě pověření majitele urny. Klient může být přítomen přesypu dle dohody s pohřebním ústavem. Ozdobná urna může být po přesypu zalepena

Jak je chráněn popel v případě rozbití skleněné nebo keramické urny?

Všechny skleněné a keramické urny obsahují ochranný textilní sáček, který samostatně uzavírá popel uvnitř ozdobné urny. V případě rozbití ozdobné urny zůstává popel v ochranném sáčku.