Typy pohřebních uren a obalů na urny

Kovové urny – mosazné urny
Kovové urny patří mezi nejoblíbenější a nejčastěji objednávané produkty. Převážně se vyrábí z mosazi, oceli, mědi či hliníku. Jejich předností je možnost velmi detailního zpracování a velmi široká škála barev a designů, v kombinaci s velmi příznicvou cenou. V naší nabídce naleznete pohřební urny klasických tvarů i moderních designů, u kterých na první pohled nepoznáte že se jedná o kovovou urnu. V našich kolekcích kovových uren Premium, Classic, Srdce či svícny, nejdete nejen urny na celý objem popela, ale také miniurny z mosazi na symbolické množství popela nebo miniurničky v kombinaci se svícnem. Některé povrchové úpravy kovových uren umožňují vygravírování jména zesnulého.

Skleněné urny Memory Crystal
Skleněné urny z nejkvalitnějšího českého křišťálu vznikají přímo v našem sklářském studiu pod rukama sklářských mistrů. Každá urna je vyráběna ručně, včetně broušení, stříkání či stříbření. Křišťálové urny nabízíme v několika designových kolekcích a v řadě barevných odstínů. Sklo je velmi odolný materiál a proto není třeba mít obavu z jeho poškození. Designové skleněné urny Memory Crystal vyvážíme do celého světa a patří k velmi oblíbeným produktům. V našich kolekcích naleznete skleněné obaly na urny, samostatné skleněné urny a miniurny, křišťálové urny kombinované se svícnem či zdobené ručně malovaným portrétem zesnulého. Skleněné urny z kolekce Heartbeat set jsou kombinované s Památečním sklem a nabízí řadu zvýhodněných setů dle potřeb klientů. Samostatnou kolekcí jsou křišťálové miniurny z kolekce Memory Crystal ART, které mají podobu srdce, stromu či ptáčka.

Bio urny
Stále oblíbenější BIO urny jsou vyrobeny ze 100% rozložitelných materiálů a jsou určeny k uložení do země, kde se beze zbytku rozloží. BIO urny na popel se vyrábí z materiálů šetrných k životnímu prostředí, ať již se jedná o recyklované papírové hmoty, lepené pískové směsi či dřevo. Bio urny se často vyuívají při organizaci netradičních pohřbů, například uložení popela ke kořenům stromů a podobně.

Dřevěné urny
Urny ze dřeva se vyrábí v různých tvarech a provedeních. Některé připomínají šperkovnici či mají jednoduché elegantní tvary. Popel se do dřevěných uren přesypává a není možné do nich vkládat úřední plastové urny. Povrch dřevěných uren je chráněn transparentním lakem a na přání lze do urny vypískovat libovoný text.

Keramické urny
Urny z keramiky nabízíme v provedení do interiéru i exteriéru. Keramika umožňuje mnoho způsobů provedení . Některé pohřební urny nabízí klasický design, jiné pak umělecké či netradiční zpracování. Vyberete si z přírodních i metalických povrchů. Keramické urny ve většině případů umožňují pískování textu do povrchu urny. Kolekce holandského keramika Geerta Kunena se vyrábí vždy na zakázku pro konkrétního klienta a patří k nejoblíbenějším keramickým urnám. Jejich povrch připomíná bronzovou plastiku.

Laminátové urny
Představitelem uren z moderních materiálů jsou laminátové urny, které se vyznačují vysokou pevností a lehkostí. Tyto urny nabízí širokou šklálu klasických i moderních tvarů a jsou ručně malované. Urny jsou určeny pro kolumbária a interiéry. Do laminátové urny není možné vložit úřední plastovou urnu. Popel vám do ní přesypou v našich partnerských pohřebních službách. Jejich povrchová úprava neumožňuje pískování textu do jejich povrchu.

Mramorové urny
Mramorové urny jsou vždy originální, protože se vyrábí z přírodního kamene. Jejich kresba je proto vždy unikátní. Mramorové urny se vyrábí v provedení obalu na klasickou plastovou úřední urnu nebo jsou určené pro přesyp popela. Kámen je velmi odolný materiál a proto lze mramorovou urnu umístit do interiéru i exteriéru. Mramorovou urnu lze opatřit libovolným textem.

Obaly na urny
Obaly na urny se vyyužívají k uložení standardní plastové úřední urny, která není příliš hezká. Designové obaly na urny se vyrábí z široké nabídky materiálů jako je sklo, mosaz, ocel či mramor. Vybrat si můžete z široké nabídky barev i tvarů. Většina povrchových uren umožňuje pískování textu. Kolekce obalů na urny ECONOMY nabízí cenově velmi zajímavé modely z pozinkované oceli v široké škále dekorů a barev.