Internetový obchod MemoryUrny.cz vznikl v roce 2009 na základě dlouholetých zkušeností v pohřebnictví v ČR, Evropě, Kanadě a USA. Vlastníkem e-shopu je společnost Memory Crystal s.r.o., která vyrábí od roku 1999 skleněné urny a památeční sklo do mnoha zemí světa. Díky spolupráci se zahraničními partnery, představuje naše společnost světové trendy v pohřebnictví i na Českém a Slovenském trhu.

Společnost Memory Crystal s.r.o. byla založena v roce 2006 pod jménem Noamy Art Glass, ale působnost firmy se již traduje od roku 1999, kdy vznikla první skleněná urna podle návrhu zakladatele a současného majitele Dalibora Nováka. Změna názvu firmy proběhla v roce 2014.

Sklářské studio Memory Crystal se zaměřilo na umělecké sklo v oblasti svítidel, objektů do galerií a hlavně na výrobu skleněných uren, které se staly hlavním vývozním artiklem firmy do mnoha zemí Evropy, Kanady a USA.

V roce 2006 Dalibor Novák vyvinul unikátní výrobek, který se stal důležitým mezníkem ve vývoji firmy. Jedná se o Památeční Sklo, kde se zatavuje popel zesnulých přímo do skla. V roce 2009 bylo Památeční Sklo patentováno. V současnosti nabízí Památeční Sklo naši partneři v patnácti zemích Evropy.

V roce 2009 zahájila firma distribuci skleněných uren a památečního skla i v České republice pod hlavičkou Memory Urny. Sortiment firmy byl výrazně rozšířen o dovoz exkluzivních uren a dalšího smutečního zboží. V dnešní době nabízí v tuzemsku zboží firmy Memory Crystal téměř všechny pohřebních služby.

V roce 2014 získala společnost exkluzivní práva pro Český a Slovenský trh k distribuci vzpomínkových diamantů od Britské společnosti Heart In Diamond.

V roce 2016 byl zahájen provoz Krematoria zvířat v České Lípě, jediného zvířecího krematoria v Libereckém kraji.

V roce 2017 představuje unikátní kolekci vzpomínkových šperků SeeYou od Holandského výrobce See You Jewelry s rodinnou tradicí od roku 1946. V stejném roce získává exkluzivní zastoupení pro Česko a Slovensko.